Search Close
Scroll Scroll
SWSW 17.03.2019

SWSW 2019 sona erdi

Dünyanın en büyük dijital inovasyon etkinliği SXSW, bu yıl 8-17 Mart tarihleri arasında Teksas’ın Austin kentinde gerçekleşti. Konuşmalar, yeni ürünler ve öne çıkan trendler için festivali günbegün takip eden Bigumigu’nun içeriklerine göz atabilirsiniz.

08.03.2019

Türkiye’nin öncü kadınları kimlerdi?

Sürdürülebilir Kalkınma Hedefleri’nden biri de toplumsal cinsiyet eşitliği. Birleşmiş Milletler’in “Eşit düşün, zekice geliştir, değişim için yenilik yap,” olarak belirlediği 2019 Dünya Kadınlar Günü teması doğrultusunda, Avrupa Birliği Türkiye Delegasyonu, bazıları yeterince tanınmayan fakat hepsi kendi dönemine ve sonraki nesillere yol göstermiş Türkiye’nin öncü kadınlarını özel illüstrasyonlarla gündeme getirdi.

GİRİŞİMCİLİK 19.02.2019

Workup girişimcilik programının dördüncü dönemine seçilen 12 girişim

Türkiye İş Bankası’nın ana destekçisi olduğu Workup Girişimcilik Programı’nın dördüncü dönemi başladı. Mayıs 2017'de başlatılan program, dördüncü döneminde 12 yeni girişimle yoluna devam ediyor. Yeni dönemde iş modellerini, takımlarını, hedeflerini ve programdan beklentilerini jüriye anlatan 23 girişimden en yüksek puanı alan 12 girişim programa kabul edildi.

13.02.2019

Nasdaq, Bitcoin ve Ethereum’u küresel veri hizmetleri endeksine ekledi

Blockchain veri ve araştırma şirketi Brave New Coin ile ortaklığa gittiğini duyuran Nasdaq, kullanıcılara 25 Şubat’tan itibaren iki yeni endeksten veriler aktaracak.  Nasdaq Global Index Data ServiceSM üzerinden gerçekleşecek olan bu veri akışı, Bitcoin Liquid Index (BLX) ve Ethereum Liquid Index (ELX)’ten alınan verilerin gerçek zamanlı olarak birleştirilmesiyle sağlanacak.

LITE: 27.01.2019

LITE:’ın blog’u flashLITE: açıldı!

LITE:’ın girişimcilik yolculuğunuzda yolunuzu aydınlatacak blog’u flashLITE: açıldı! İki haftada bir yayımlanan İngilizce yazılar, Ece Ciftci’nin hazırladığı illüstrasyonlarla renkleniyor.

Yarışma 06.09.2018

Modayı dönüştürmeye ne dersin?

Kâr amacı gütmeyen H&M Vakfı, yıllık inovasyon yarışmasının dördüncü turuna çıkıyor. Küresel Değişim Ödülü, 2015 yılından bugüne 151 ülkeden 8.000'den fazla başvuru alarak modanın Nobel Ödülü olarak anılıyor. Gezegeni ve yaşamı koruyan döngüsel moda endüstrisi için çözümler üretecek girişimlere güçlü

BİLGİ 24.07.2018

Türkiye Üniversite Memnuniyet Araştırması (TÜMA)”ndan BİLGİ’ye A+

Üniversite Araştırmaları Laboratuvarı (ÜniAr) tarafından yapılan “Türkiye Üniversite Memnuniyet Araştırması (TÜMA)” 2018 yılı sonuçlarına göre, İstanbul Bilgi Üniversitesi en yüksek memnuniyet grubu olarak ifade edilen A+ grubunda yer alıyor. 109 devlet ve 63 vakıf olmak üzere 172 üniversitede öğrenim gören

BİLGİ 06.07.2018

BİLGİ “En Gözde Üniversiteler 2018” araştırmasında 3. Sırada

Bloomberg Businessweek tarafından yapılan Türkiye’nin “En Gözde Üniversiteler 2018” araştırmasında, İstanbul Bilgi Üniversitesi geçen yıla göre üç sıra yükselerek “En Gözde 3. Üniversite” oldu. Aralık 2017-Nisan 2018 arasında, 113 üniversiteden toplam 28.214 öğrencinin katıldığı araştırmada öğrenciler kendi üniversitelerine dair toplam

BİLGİ 01.06.2018

Daha ilerisi için BİLGİ Lisansüstü

20 yılı aşkın akademik birikimiyle İstanbul Bilgi Üniversitesi, 50’yi aşkın lisansüstü programında akademik kariyer hedefleyen veya profesyonel yaşamın gerekleri doğrultusunda uzmanlık alanlarına yenilerini eklemek isteyenler için çok çeşitli alanlarda yüksek lisans programları sunuyor. Güçlü bir akademik kadro, değişen dünyanın gereklerine göre tasarlanmış program seçenekleri, uluslararası bağlantılar ve düzenli olarak gerçekleştirilen konferanslarla hareketli bir etkinlik takvimi, BİLGİ’de lisansüstü öğrenimi cazip kılan etkenlerin başında geliyor.

imece 04.02.2018

Sosyal, kültürel ve çevresel meselelere yaratıcı çözümler üretmek için bizim kadar tutkulu gençler aranıyor!

Şehrinde daha çevre odaklı ve erişilebilir ulaşım imkânları olsun mu istiyorsun? Plastik atıkların geri dönüştürülmesini, toplumsal cinsiyet eşitliği olan sınıf ve çalışma ortamları yaratılmasını önemsiyor musun? İşte bunun gibi sosyal, kültürel ve çevresel meseleleri gençlerle birlikte çözmek icin imeceLAB’i hayata geçiriyoruz! Açık inovasyon yaklaşımı ile gençler yenilikçi fikirleri ile çözümün ortağı olacaklar. Çözüm üretmeye tutkulu imeceLAB komünitesinin parçası olan gençler, o alanın paydaşı olan kurum ile belirlenen “meseleler” odağında projeler geliştirecekler.

Bio Close